logo
11.01.2014 Revúca
...
FAM Poprad v Revúcej na 2. mieste.

V Revúcej  sa  uskutočnil 3. ročník Trojkráľového halového futbalového turnaja žiakov, ročník narodenia po 01.01.2001 -  U13.
 Na turnaji sa zišli kvalitné mužstvá z Východného a Stredného Slovenska .
Hralo sa  2 x 8 minút a počet hráčov na hracej ploche bol 1 + 4. Zápasy v tejto kategórii boli zaujímavé a mnohé akcie potešili početnú divácku návštevu.
Naši chlapci začali dobre.
V prvom zápase deklasovali FKM Tornaľa. V druhom sme podali najlepší výkon na turnaji a podarilo sa nám poraziť 1. ligovú Spišskú Novú Ves.
Po tomto zápase sme boli postupujúci zo skupiny. V ďalšom zápase preto tréner dal možnosť aj mladším náhradníkom, ktorí však ukázali, že na konfrontáciu so silnými súpermi ešte nedozreli.
V semifinále sme nastúpili proti domácemu celku MFK Revúca. Po dramatickom priebehu, ale úplne zaslúžene sme porazili víťaza skupiny A.
Vo finále sme sa  2 minúty pred koncom ujali vedenia, no netakticky sme súperovi umožnili v úplnom závere vyrovnať.
O víťazovi tak rozhodli pokutové kopy, kde chlapci z Rožňavy so šťastím vyhrali.

FAM Poprad reprezentovali:
Matej BARAN, Andrej DRAGOŠ, Milan MOLNÁR, Adam PENXA,  Marko ŠPINER,  Samuel VÝROSTEK, Dominik KLEIN, Dušan SURMAJ, Sebastián VOLÁK, Dominik MAGERA, Filip ŠPERKA, Radovan MLYNARĆÍK, Róbert ZADŽORA, Tomáš SURMAJ.

Milan Molnár - tréner FAM Poprad
V spoločnosti 1. ligových mladších žiakov sme určite nesklamali a odohrali sme dobrý turnaj.
Škoda záveru finále. Mali sme súpera „na lopate“, ale ukázalo sa , že koncentrovane je potrebné hrať až do samotného konca zápasu.
Teší ma, že aj ten plač po záverečných  finálových rozstreloch z pokutových kopov svedčí o tom, že chlapci hrali so srdcom.