logo
07.06.2015 Poprad
...
Oslavy 12. výročia založenia FUTBALOVEJ AKADÉMIE MLÁDEŽ Poprad sa vydarili.

Oslavy 12. výročia založenia FAM Poprad sa vydarili. Výborná atmosféra, neformálne stretnutia, napínavé súťaže, dobrý guláš a konečne príjemné teplé počasie sprevádzali oslavy FAM Poprad.
V areáli ZŠ Jarná sa zišlo asi 200 detí a mládežníkov, rodičov a priateľov FAM Poprad. Všetci sa zabávali, športovali a hlavne sa príjemne cítili na dobre zorganizovanej akcii.
Súčasťou osláv bol medzinárodný futbalový turnaj mladšej prípravky U 9 – chlapcov narodených po 01.01.2006 a staršej prípravky U11 – chlapcov narodených po 01.01.2004,
za účasti FK Poprad, UKS 2 Zakopane, Wisla Czarny Dunajec a domácej FAM Poprad.
Turnaj sa zorganizoval vďaka sponzorom.
Deti si maškrtili na koláčikoch a rôznych dobrotách, ktoré priniesli mamky a všetci sme sa  družne zabávali.
Pretože bolo teplo, tak sa aj pilo. Firma Steiger adresne  sponzoruje našu mládež, za čo jej patrí veľká vďaka.
Naše deti milujú kofolu, veď počas osláv vypili  150 litrov tohto osviežujúceho nápoja.
Účastníci turnaja si pochutili na dobrej pizze od firmy Prima, ktorá nám tiež sponzorsky pomáha.
Poďakovanie patrí pánom kuchárom, ktorých viedol pán Ondrej Andrášik. Guláš bol fantastický. Všetci sme si pochutili.
Nemôžeme však zabudnúť  na našich rodičov, ktorí obetavo pomáhali a tak deťom urobili krásny deň.
Mládež športovala a šantila a dospelí sa zabávali.
Všetci sme odchádzali z areálu ZŠ Jarná spokojní a deti šťastné z pekne prežitého dňa.
Trénovať budeme ešte do konca júna a potom : "Hurá leto, hurá prázdniny!"
Stretneme sa až v auguste.

V obidvoch turnajoch  pri príležitosti 12. výročia založenia  FAM Poprad naši chlapci  vyhrali.

V nedeľu 07.06.2015 sa uskutočnili na multifunkčnom ihrisku ZŠ Jarná  dva medzinárodné turnaje pri príležitosti osláv 12. výročia založenia FAM Poprad.
Na turnaji mladšej prípravky U 9 – chlapcov narodených po 01.01.2006 a staršej prípravky
U 11 – chlapcov  narodenia po 01.01.2004 sa víťazmi stali domáci chlapci z FAM Poprad.
Jednotlivé zápasy sa hrali 2 x 20 minút, počet hráčov na hracej ploche bolo 1 + 6.

Vyjadrenie trénera U 9:
Turnaj plný emócií, ale to je na futbale to najkrajšie...
Mrzí ma, že mladší chlapci nedostali toľko príležitosti, ako som predpokladal.
Viem, že ich čas príde. Zatiaľ zbierajú skúsenosti.
Všetkým mojím zverencom blahoželám, lebo všetci  boli súčasťou víťazného mužstva !

Vyjadrenie trénera U 11:
Dnes predviedli chlapci pekný futbal, ktorý sa páčil všetkým prítomným divákom. Zápasy boli napínavé do poslednej minúty, najmä finálový zápas bol o všetkom, čo k futbalu patrí a hlavne napätie do poslednej minúty. Ukázali veľkú bojovnosť, ale náročné zápasy ešte len prídu. Keď budú na sebe ďalej pracovať, tak ich čas príde. Všetkým chlapcom blahoželám k víťazstvu.