Aktualizácia:  04.06.2012 18:38
Meniny na web
02.06.2012 Zakopané

02.06.2012 Zakopané
"Malé EURO 2012" putuje z Poľska do FAM Poprad.
Mesto Zakopané usporiadalo v sobotu dňa 02.06.2012  mládežnícky futbalový turnaj "Malé EURO 2012".
Turnaja sa zúčastnilo 16 mužstiev a každému zúčastnenému mužstvu bola pridelená krajina, ktorá sa zúčastní o niekoľko dní na ME 2012 vo futbale v Poľsku a na Ukrajine.
Turnaj sa odohral na novom ihrisku národného futbalového tréningového centra, na kvalitnej umelej tráve. Hralo sa 1 x 10 minút, semifinále a finále 1 x 15 minút, na šírku ihriska.
Zo Slovenska sa na turnaji zúčastnili aj dve mužstvá  z FAM Poprad.
Hralo sa v štyroch skupinách po 4 mužstvá, presne tak, ako sa budú hrať majstrovstvá Európy.
Naše prvé  mužstvo pod vedením trénera Barana od prvého zápasu nikoho nenechalo na pochybách, že sú najlepším mužstvom na turnaji. Naše druhé mužstvo reprezentovala  staršia prípravka, ročník narodenia 2001. Toto mužstvo pod vedením trénera Molnára prišlo získavať skúsenosti a postúpilo horko ťažko zo skupiny z 2. miesta.
Preto pre všetkých účastníkov turnaja bolo obrovské prekvapenie, keď sa nakoniec vo finále stretli naše mužstvá FAM Poprad I. a FAM Poprad II.
Vo finále jasne dominovali chlapci z FAM I., ale chlapci z FAM II. si svojimi výkonmi tiež zaslúžia uznanie.
Od našich chlapcov to bola vzorná reprezentácia  FAM Poprad, mesta Poprad, ale aj Slovenska.
Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Róbert Neupauer z FAM Poprad II.
Najlepším brankárom Marián Sivý z FAM Poprad I.

Skupina A:
Poľsko (Poronec I)
Grécko (SP3)
Rusko (SP Sierockie)
Česko (Nowy Targ II)
Skupina B:
Holandsko (UKS „Dwojka“ Zakopané)
Dánsko (FAM Poprad I)
Nemecko (Poronec II)
Portugalsko (SP4)
Skupina C:
Španielsko (SP Nowe Bystre)
Taliansko (Grodziak)
Írsko (Zabrzie II)
Chorvátsko ( Nowy Targ I)
Skupina D:
Francúzsko (FAM Poprad II)
Anglicko (Zabrzie I)
Ukrajina (UKS „Dwojka“ Zakopané I)
Švédsko (UKS Zakopané+FAM Poprad)

Výsledky:
Poľsko (Poronec I) - Grécko (SP3)  2:0
Holandsko (UKS „Dwojka“ Zakopané) - Dánsko (FAM Poprad I)  0:0
Rusko (SP Sierockie) - Česko (Nowy Targ II)  1:1
Nemecko (Poronec II) - Portugalsko (SP4) 2:0
Grécko (SP3) -  Česko (Nowy Targ II)  1:2
Dánsko (FAM Poprad I) - Portugalsko (SP4) 5:0
Góly: Chromčo 2x, Baran, Benka, Kalakaj
Poľsko (Poronec I) - Rusko (SP Sierockie)  1:1
Holandsko (UKS „Dwojka“ Zakopané) – Nemecko (Poronec II)  3:0
Česko (Nowy Targ II)  - Poľsko (Poronec I)  2:3
Portugalsko (SP4) - Nemecko (Poronec II) 1:2
Grécko (SP3) - Rusko (SP Sierockie) 3:0
Dánsko (FAM Poprad I) - Nemecko (Poronec II)  5:0
Góly: Kalakaj 3x, Benka, Janoška
Španielsko (SP Nowe Bystre)- Taliansko (Grodziak) 0:0
Francúzsko (FAM Poprad II) - Anglicko (Zabrzie I)  1:0
Góly: Rečičár
Írsko (Zabrzie II) - Chorvátsko ( Nowy Targ I)  0:2
Ukrajina (UKS „Dwojka“ Zakopané I) - Švédsko (UKS Zakopané+FAM Poprad)  1:1
Gól: Sivý
Taliansko (Grodziak) - Chorvátsko ( Nowy Targ I)  1:1
Ukrajina (UKS „Dwojka“ Zakopané I) -Francúzsko (FAM Poprad II)  1:0
Španielsko (SP Nowe Bystre)- Írsko (Zabrzie II)  1:0
Švédsko (UKS Zakopané+FAM Poprad) -  Anglicko (Zabrzie I)  2:0
Góly: Sivý 2x
Chorvátsko ( Nowy Targ I) - Španielsko (SP Nowe Bystre) 2:1
Anglicko (Zabrzie I)  - Ukrajina (UKS „Dwojka“ Zakopané I)  0:2
Taliansko (Grodziak) - Írsko (Zabrzie II)  4:0
Švédsko (UKS Zakopané+FAM Poprad) - Francúzsko (FAM Poprad II)  0:2
Góly: Rigo 2x

Skupina A:

1.
Poľsko (Poronec I)
3
2
1
0
6:3
7b
2.
Rusko (SP Sierockie)
3
1
2
0
5:2
5b
3.
Česko (Nowy Targ II)
3
1
1
1
5:5
4b
4.
Grécko (SP3)
3
0
0
3
1:7
0b

Skupina B:

1.
Dánsko (FAM Poprad I)
3
2
1
0
10:0
7b
2.
Holandsko (UKS „Dwojka“ Zakopané)
3
2
1
0
5:1
7b
3.
Nemecko (Poronec II)
3
1
0
2
2:8
3b
4.
Portugalsko (SP4)
3
0
0
3
1:9
0b

Skupina C:

1.
Chorvátsko ( Nowy Targ I)
3
2
1
0
5:2
7b
2.
Taliansko (Grodziak)
3
1
2
0
5:1
5b
3.
Španielsko (SP Nowe Bystre)
3
1
1
1
2:2
4b
4.
Írsko (Zabrzie II)
3
0
0
3
0:5
0b

Skupina D:

1.
Ukrajina (UKS „Dwojka“ Zakopané I)
3
2
1
0
4:1
7b
2.
Francúzsko (FAM Poprad II)
3
2
0
1
3:1
6b
3.
Švédsko (UKS Zakopané+FAM Poprad)
3
1
1
1
3:3
4b
4.
Anglicko (Zabrzie I)
3
0
0
3
0:5
0b


Štvrťfinále A-B: 
Poľsko (Poronec I) - Holandsko (UKS „Dwojka“ Zakopané) 1:2
Dánsko (FAM Poprad I) - Rusko (SP Sierockie)  5:0
Góly: Kalakaj 2x, Chromčo 2x, Benka
Štvrťfinále C-D: 
Chorvátsko ( Nowy Targ I) - Francúzsko (FAM Poprad II)   0:1
Gól: Pavlovič
Ukrajina (UKS „Dwojka“ Zakopané I) - Taliansko (Grodziak)  0:1
Semifinále:
Holandsko (UKS „Dwojka“ Zakopané) - Francúzsko (FAM Poprad II)   2:3
Góly: Pavlovič 2x, Rigo,
Dánsko (FAM Poprad I) - Taliansko (Grodziak)  2:0
Gól: Kalakaj, Benka
O 3. miesto:
Holandsko (UKS „Dwojka“ Zakopané) - Taliansko (Grodziak)  2:2 p.k. 2:3
O 1. miesto:
Francúzsko (FAM Poprad II) - Dánsko (FAM Poprad I) 0:1
Gól: Kalakaj

Počet registrovaných hráčov vo FAM Poprad k 01.10.2017: "347". Z toho aktívnych je 193 a neaktívnych je 154.

Ďakujeme za podporu našej mládeže:




img
FAM Poprad @ 2010.| Použitie len so súhlasom FAM Poprad. Všetky práva vyhradené.
Web: www.fampoprad.sk |  E mail: fampoprad@fampoprad.sk | Design by: FAM Poprad